Facebook | Twitter | Google | RSS
reklam ve iletişim : info@isinsani.com
30
Nisan


Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs başvuruları başladı

İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları başladı. Vakıflar Genel Müdürlüğünce vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla ailelerinin maddi durumu yeterli olmayan Milli Eğitim Bakanlığı`na bağlı İlköğretim ve ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrencilere burs verilmektedir. 

Maddi durumu elverişli olmayan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için Vakıflar Genel Müdürlüğü`nün her yıl verdiği eğitim bursları için başvuru süresi başladı. 16 Ekim`e dek sürecek başvurular, Vakıflar Genel Müdürlüğü`nün www.vgm.gov.tr/sayfa.aspx adresinden yapılabiliyor.

 

Vakıflar Genel Müdürlüğünce vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla ailelerinin maddi durumu yeterli olmayan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı İlk Öğretim ve Orta Öğretim okullarında öğrenim gören öğrencilere burs verilmektedir. Genel Müdürlükçe verilen burstan faydalanmak isteyen öğrenciler öğretim yılı kayıtlarının başladığı tarihten itibaren bir ay içerisinde Burs Başvuru Formu ve öğrenci belgesi ile birlikte, öğrencinin ikamet ettiği ilin bağlı bulunduğu Vakfılar Bölge Müdürlüğüne müracaatta bulunurlar.

Eğitim yardımından faydalanmak isteyen öğrenciler ilköğretim ve ortaöğretim okullarının öğretim yılının başladığı tarihten itibaren 1 ay içerisinde Bölge Müdürlüklerinde  oluşturulacak müracaat kabul merkezlerine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabilirler. Postadaki gecikmelerden dolayı Kurum sorumlu tutulamaz.

2011-2012 yılı burs kontenjanı 15.000 öğrenci olup, her birine aylık 60 TL burs verilmektedir.

Burs yardımı almaya hak kazanan öğrenciye, öğrencilik halinin devamı ve yardımı almasına engel bir durumun olmaması koşuluyla öğrenim süresince verilir. Bu burstan faydalanabilmek için burs başvuru formunu buraya tıklayarak indirmeniz, doldurduktan sonra Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine göndermeniz gerekmektedir.

Başvuru sahibinden istenecek belgeler    

        Burs için başvuracak öğrencilerden aşağıdaki belgeler istenir.
       a) Ek-1′de yer alan Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuru Formu,
       b) Okul idaresinden alınacak öğrenci belgesi,
       c)  İki adet vesikalık fotoğraf,
       ç) Nüfus Cüzdanı fotokopisi.
       Burs başvuruları ile ilgili yapılacak işlemler

        Burs başvuruları öğrencinin ikamet ettiği ilin bağlı bulunduğu Bölge Müdürlüğüne yapılır. Bu başvuru üzerine Bölge Müdürlüğünce;
       a) Talep sahibi öğrencilerin her biri için bir dosya açılır.
       b) Kontrol edilip tamam olduğu tespit edilen belgeler dosyasına konulur. 

       c) Bölge Müdürlüğüne tahsis edilen kontenjan miktarı kadar öğrencinin listesi, Bölge Müdürlüğü bünyesinde oluşturulacak komisyonca hazırlanarak Genel Müdürlüğe gönderilir. 

4604 defa okundu
Facebook | Twitter | Google | RSS
reklam ve iletişim : info@isinsani.com